این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر عباس سعادت کاملا محفوظ می باشد

یک نگرش ذهنی مثبت ایجاد کنید

یک نگرش ذهنی مثبت ایجاد کنید
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/02 0 نظر

 

چرا نیاز داریم که بر جنبه های منفی یک تجربه یا شرایط تمرکز کنیم؟ زمانی که تشکر و قدردانی را انتخاب می کنید چه اتفاقی می افتد؟

 

 

یک نگرش ذهنی غنی ایجاد کنید

آیا تا به حال به یک رستوران خوب رفته‌اید که شامی خوشمزه و محیطی زیبا با سرویسی عالی داشته باشد و سپس فیش پرداختی دریافت کرده باشید که تقریبا باعث شده باشد به هم بریزید؟ این موضوح حالت روحی شما را چطور تغییر داد؟ آیا با غر زدن درباره گرانی قیمت یا ناراحتی درباره هزینه پرداختی از رستوران خارج شدید؟

چرا نیاز داریم که بر جنبه‌های منفی یک تجربه یا شرایط تمرکز کنیم؟ در مورد رستوران، چرا آسان‌تر بود که چاقوی خود را در رابطه با گرانی تیز کنیم به جای این که خودمان را با غذای خوشمزه، محیط و جو زیبا و سرویس مودبانه مشغول کنیم؟ زیرا ذهن انسان تنها برای یک هدف ساخته شده است بقا. ذهن ساخته نشده که شما را خوشحال کند، طراحی شده که به شما کمک کند بقا پیدا کنید. همیشه به دنبال این است که چه چیزی می‌تواند به شما آسیب بزند و موارد بد را برجسته می‌کند. و ما به گونه‌ای ساخته شده‌ایم که از جایی خارج از ترس و فقدان عمل کنیم. اما قضیه این است شما این انتخاب را دارید که روی چه چیزی تمرکز کنید. به یاد داشته باشید، چیزی که نادرست است همواره در دسترس است، اما چیزی که درست است نیز به همین شکل می‌باشد.

زندگی هیچ وقت طبق برنامه پیش نمی‌رود. همواره سورپرایزهای ناخواسته‌ای وجود خواهد داشت. اما به جای این که به خودتان بگویید که چیزی را گم کرده‌اید، از چیزی کم دارید، یا هرگز چیزی که می‌خواهید را بدست نمی‌آورید، این تصمیم را بگیرید که روی پذیرش یک نگرش غنی و چیزی که بابت آن متشکر هستید تمرکز کنید.

این به این معنی نیست که شما در حال انکار احساسات خود یا زندگی در یک وضعیت انکار هستید. تنها به این معنی است که شما در حال انتخاب تصمیمی فراگیر هستید که هر روز در وضعیتی زیبا زندگی کنید، فارغ از هر اتفاقی که رخ دهد. چون اگر تنها زمانی خوشحال هستید که همه چیز بر وفق مراد شما پیش رود، قرار نیست مدت زیادی خوشحال باشید. و هر چه بیشتر شروع به اعمال این تغییرات کوچک بکنید، بیشتر می‌توانید حس غنی بودن را بهتر نمایید، بیشتر احساس خوشی خواهید کرد و در نهایت یک خانه احساسی جدید خواهید ساخت.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4