این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر عباس سعادت کاملا محفوظ می باشد

برقراری ارتباط

برقراری ارتباط 

...................................................................

چند نفر از شما در حال تلاش برای شکل دادن همکاری های استراتژیک برای جذب مشتری هستید؟ و چند نفر در حال جذب سرمایه برای تجارت خود هستید یا سرمایه بیشتری می خواهید؟ به نظر من مهم ترین مهارت شما در کار و زندگی، مهارت برقراری ارتباط با دیگران است ولی از آن مهم تر، مهارت اضافه کردن ارزش به دیگران است. "هر چیزی که شما نیاز دارید، یا می خواهید، یک نفر دیگر در آن تخصص دارد یا به مشتری ها و شرکایی که می خواهید، دسترسی دارد."

من از انرژی شما تغذیه می کنم، اگه من 100 درصد به شما انرژی دهم، شما 110 درصد برمی گردانید؟ درسته؟ خب می خواهم یه کاری کنید. می خواهیم تبادل انرژی کنیم، 30 ثانیه زمان می برد تا ببینید ارتباط با دیگران چقدر سریع و راحت است. پنج مرحله داریم: 

1. باید با افراد ارتباط درست برقرار کنید، حتی با بزرگترین شرکت ها، در نهایت شما با مردم در ارتباط هستید.

2. باید بفهمید که چه چیزی برای آنها مهم است.

3. وقتی فهمیدید چه چیزی  برای آنها مهم است، راهی برای عملی کردن آن پیدا کنید، (می تواند شخصی و یا تجاری باشد، هر چیزی که در آن لحظه مهم است.)

4. اگه به این مهارت مسلط شوید دنیا در دست شماست. می توانید با هر کسی ارتباط برقرار کنید و می توانید با سرعتی فراتر از تصور خود به هر چیزی که می خواهید برسید! یعنی خالق ارزش بودن.

5. نکته آخر، فقط ایجاد ارتباط کافی نیست، فقط ارزش دادن کافی نیست، باید در تماس بمانید. وقتی به چیزی نیاز دارند، به شما، محصولات و خدمات شما فکر می کنند. و وقتی شما به چیزی نیاز دارید، آنها یادشان مانده که به آنها  ارزش دادید.

شما می توانید با این فرمول پنج مرحله ای با همه افراد (ثروتمند یا فقیر) به یک شکل ارتباط برقرار کنید.

خب سریع برویم و چند سوال کشف کنیم. اولین سوالی که می خواهم از طرف مقابل بپرسید این است که بزرگترین دستاوردش در زندگی چه چیزی بوده، در 30 ثانیه بپرسید مهم ترین دستاوردش چه چیزی بوده و چرا، سی ثانیه، نه بیشتر و نه کمتر!

می توانید این سوال را بعد 2 دقیقه ملاقات با طرف مقابل بپرسید. مهم نیست طرف مقابل کیست، می توانید بپرسید: سرگرمی شما چیست؟ در زندگی به چه چیزی علاقه دارید؟ این باعث می شود از تجارت فاصله بگیریم. ارتباط واقعی با المان های مختلف شکل میگیرد. بپرسید سرگرمی آنها چیست و در زندگی به چه چیزی علاقه دارند. سی ثانیه!

خب می خواهم به شما نشان بدهم که اگر سوالات درست بپرسید برقراری ارتباط زمان زیادی طول نخواهد کشد. قطعا نمی توانید یک شبه به رابطه مناسب برسید ولی اگه سوالات درست بپرسید می توانید با هر کسی که می خواهید ارتباط برقرار کنید، هر جایی، هر زمانی به سادگی و راحتی.

به نظر من همه شما ارزش هایی دارید که می توانید به دیگران در شبکه خود اضافه کنید. مهم نیست طرف مقابل کیست، شما می توانید با دسته بندی شبکه خود به هر کسی ارزش بدهید. و حالا چند استراتژی به شما یاد می دهم تا کار با هر کسی برای شما راحت تر شود.

بزرگترین اشتباهی که مردم موقع رفتن به این مراسم ها می کنند این است که کارت جمع می کنند، شما تجارت شخص رو می شناسید ولی خودش رو نمی شناسید و وقتی واقعا انگیزه یک نفر رو می فهمید می توانید با او  خیلی راحت ارتباط برقرار کنید، موافقید؟ 

اولین نکته که باید بهش فکر کنید، اضافه کردن ارزش هست. پس همیشه اول ارزش اضافه کنید، مردم به اشتباه به دنبال چیزی برای گرفتن هستند، پس دو نوع آدم داریم، بخشنده و گیرنده. شما کدام هستید؟ اکثر مردم از رابطه خود یه چیزی می گیرند. اگر به کسی ارزش بدهید، برقراری ارتباط 10 برابر راحت تر می شود.  این هم یک استراتژی برای 30 روز آینده شما تا تجارت شما سریع تر و بهتر پیشرفت کند.

خب اول می خواهم که مهم ترین روابطه خود را شناسایی کنید، می خواهم 25 یا 50 رابطه برتر خود را پیدا کنید، بعد می خواهم آنها را دسته بندی کنید. 

حالا کار بعدی که باید انجام بدهید: می خواهم روزانه با 5 نفر تماس بگیرید و این سوال را بپرسید، خدمات خود را مطرح نکنید، فقط بپرسید حال شما چطوره؟ داشتم به شما فکر می کردم، ببینید مهم ترین پروژه یا پروژه های فعلی و 6 ماه آینده زندگی آنها چیست؟ و آیا من یا شبکه ام می تواند به آنها کمک کند؟ پنج نفر در روز و در عرض 30 روز با اکثر افراد شبکه تون حرف بزنید. اگر تازه کار هستید، پیشنهادم این است که  بانفوذترین فراد در صنعت خود تماس بگیرید. مثلا  من در کار ملک و املاک هستم، سرمایه گذاری روی ملک، خب من می روم و بانفوذترین افراد در بازار خود را پیدا می کنم. در سطح جهانی یا کشوری و با آنها تماس می گیرم و می گویم: ممکنه 5 دقیقه وقت شما را بگیرم؟ با ایمیل هم می شود، اگر شبکه هم دارید که به سراغ آن بروید. به راحتی آنها را پیدا می کنم.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1