این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر عباس سعادت کاملا محفوظ می باشد

30 آیتم افزاینده سود

30 آیتم افزاینده­ سود

چگونه جریان­ های درآمدی پنهان و شناخته نشده در کسب و کارتان را بشناسید و رشدی انفجاری و همیشگی داشته باشید!

..............................................................

 

سه راه برای رشد کسب و کار

تنها 3 راه برای رشد هر کسب و کاری وجود دارد:

1. افزایش تعداد مشتریان

2. افزایش ارزش هر مبادله

3. افزایش دوره­ تناوب هر مبادله

اگر تلاش ­های شما متکی بر یکی از این روش ­ها یا تمامی آنها نباشد، شما در حال اتلاف زمان، انرژی و منابع هستید.

 

30 ضریب افزاینده­ سود که در ادامه ارائه خواهند شد، هرکدام به یکی از این 3 روش مربوط می ­شوند.

 

افزایش تعداد مشتریان

 

1. تقویت سیستم­ های ارجاع

چگونگی تقویت سیستم ­های ارجاع مورد استفاده را شرح دهید (یعنی اینکه مشتریان چگونه شما را به دیگران سفارش می­ کنند). بدین ترتیب می­ توانید بطور مداوم از مشتریان و شرکای خود بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند و در این راستا باید کارکنان داخلی/ نیروی فروش/تیم بازاریابی خود را به خوبی آموزش دهید تا همین کار را انجام دهند (93 راه مختلف برای این کار وجود دارد).

آیا شما قادرید سیستم ­های ارجاع خود را با نتایج مستمر و مطمئنی تقویت کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی­ تر کنید؟                            

 

2. دسترسی به مشتریانی که به نظر سود و ضرری در پی ندارند و دستیابی به سود آتی از طریق آنها

نحوه­ دستیابی به مشتریان، ایجاد روابط مالی و کسب سود از تراکنش­ های دوم، سوم و چهارم را شرح دهید (برای این کار 52 روش مختلف شناسایی شده است).

آیا قادر به جذب مشتریانی که در ابتدا سودمند به نظر نمی ­رسند هستید و می­ توانید با ایجاد روابط بلندمدت با آنها نتایجی پایدار و قابل اعتماد کسب کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

3. تضمین خرید از طریق معکوس کردن ریسک

نحوه­ تضمین خرید از طریق معکوس کردن ریسک، با تقویت جذابیت محصول و حذف موانع پیش روی مشتریان جهت خرید محصولات را شرح دهید. این کار می­توان به طرق مختلفی انجام شود همانند: «ما نتایج را تضمین می­کنیم و در صورت عدم رضایت پول شما را برمی­گردانیم»... و یا استفاده از رویکرد کم­ریسک­تری همچون «ما نتایج را تضمین می­کنیم و در صورت عدم رضایت (دوبرابر پول شما را پس می ­دهیم/ به شما هدیه­ای رایگان اعطا می­ کنیم/ خدماتی رایگان به شما خواهیم داد)».

آیا می­ توانید خرید از طریق معکوس کردن ریسک را تضمین کرده و نتایجی پایدار و قابل اعتماد بدست آورید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

4. روابط میزبان/ ذینفع

چگونگی استفاده­ خود از روابط میزبان/ذینفع را شرح دهید و بگویید چگونه می­ توانید از این روابط برای ارائه­ محصولات و خدمات مکمل/جایگزین و غیر رقابتی بهره بگیرید – یعنی جهت تکمیل محصولات/خدماتی که پیش تر به آنها ارائه کرده ­اید، نفوذ به بازارهای جدید از طریق این روابط، و دستیابی به برتری در بازار به کمک این مشارکت. برای بهره ­گیری از سرمایه­ رابطه ­ای نیرومند بیش از 150 شیوه وجود دارد.

 آیا از روابط میزبان/ ذینفع به شکلی پایدار و قابل اطمینان استفاده می ­کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

5. تبلیغات

شیوه­ تبلیغات خود بصورت آفلاین، در فروشگاه، خارج از فروشگاه، آنلاین، از طریق وبسایت­ ها، ویدیوها، قیف­ های بازاریابی، بنرها، فیس­بوک، لینکدین و غیره را شرح دهید و بگویید جهت ردیابی و بهبود این فعالیت ­ها به منظور افزایش عملکرد چه کارهایی انجام می­دهید، از چه عناوینی برای تبلیغات استفاده می­ کنید، فراخوان عمل (CTA) مورد استفاده­ شما به چه شکل است، از چه رویکردهای جایگاه­ یابی بهره می ­گیرید، و مشوق­ هایی که ارائه می ­دهید کدامند؟ (بیش از 50 شیوه­ ارتقای عملکرد تبلیغات وجود دارد.)

آیا قادرید از تبلیغات به شیوه­ ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

                    

6. استفاده از ایمیل مستقیم

نحوه­ استفاده خود از ایمیل مستقیم، چگونگی تحقیق و جمع ­آوری اطلاعات به منظور شناسایی کسانی که به آنها دستیابی داشته ­اید و افراد و شرکت­ های هدف که برای رسیدن به آنها تلاش کرده ­اید (دارندگان یا اجاره دهندگان چنین لیست­ هایی)، رویکرد مورد استفاده جهت دستیابی به آدرس­ های ایمیل، و تمامی آزمون­ هایی که پیشتر از آنها بهره گرفته ­اید را شرح دهید.

آیا قادرید از ایمیل مستقیم به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

           

7. استفاده از تله ­مارکتینگ (بازاریابی از راه دور)

نحوه­ استفاده از روش تله­ مارکتینگ، عملکرد آن، شیوه­ ردیابی فعالیت ­های تلفنی و نظارت بر مکالمات مرتبط با فروش، میزان توجه­ تان به آموزش تیم های فروش داخلی و یا کمک به تیم ­های خارجی جهت درک بهتر محصولات و خدمات شما، و همچنین بهره­ ای که از رویکرد «نیروی ارسال پیغام برای دستیابی به پاسخ ­های لازم» گرفته ­اید را شرح دهید. امروزه بیش از 20 روش و تکنولوژی فوق ­العاده وجود دارند که برای شما امکان تماس تلفنی یا ارسال  SMSبه دیگران را میسر می­ کنند.

آیا قادرید از تله ­مارکتینگ به شیوه ­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

8. اجرای رویدادهای ویژه، کارزارهای VIP یا جلسات شبانه در راستای اطلاع ­رسانی

شیوه استفاده­ خود از رویدادهای ویژه، کارزارهای VIP یا جلسات شبانه در راستای اطلاع ­رسانی که به کمک آنها شرکت شما می­ تواند با مشتریان خود و چشم ­اندازهای موجود در ارتباط بوده و آنها را نسبت به محصولات و خدمات ارائه شده آگاه کند شرح دهید. همچنین بگویید چگونه می ­توانید به شکلی مناسب و ارزشمند میان چشم ­اندازها/مشتریان/خریداران پیشین/شرکا تمایز قائل شده و از میان­شان برترین­ ها را انتخاب کنید. تا چه زمانی قادر به انجام این کار هستید و این روش تا چه زمان مؤثر خواهد بود؟ شیوه­ های مختلف آنلاین/آفلاین، در سایت/خارج از سایت، موضوعی، فصلی و فنی زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

آیا قادرید از رویدادهای ویژه، کارزارهای VIP یا جلسات شبانه­ اطلاع ­رسانی به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش ­بینی­ تر کنید؟

 

9. دستیابی به لیست افراد واجد شرایط

نحوه­ دستیابی خود به لیست افراد واجد شرایط، و میزان روابط استراتژیکی که با رقبای مستقیم و غیرمستقیم، تأثیرگذاران حاضر در صنعت، محصولات یا خدمات مکمل، نویسندگان، مربیان، مشاوران، دارندگان لیست ­های مختلف، بلاگرها، متخصصین یوتیوب، و منابع رسانه ­ای برقرار می­ کنید تا بتوانید به لیستی که آنها نسبت به بازار هدف شما دارند دست پیدا کنید، شرح دهید. برای اینکه به شیوه­ای استراتژیک قادر به تعیین واجد شرایط بودن چنین ارتباطاتی باشید، پیش از دستیابی یا خرید چنین لیست ­هایی، چه کارهایی انجام خواهید داد و از چه معیارهایی برای تعیین مناسب­ ترین منابع موجود بهره می­ گیرید؟

آیا قادرید از دستیابی به لیست افراد واجد شرایط به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش­ بینی­ تر کنید؟

 

10. یکپارچه سازی گزاره­ی منحصربفرد فروش (USP) با تمامی فعالیت­های انجام شده

نحوه­ یکپارچه سازی و ارتقای گزاره­ منحصربفرد فروش خود را شرح دهید. چگونه می­ توانید آنچه را که شرکت/محصول/خدمات شما را در قیاس با رقبای­تان بی­ همتا و مطلوب جلوه می ­دهد بیان کنید، و اینکه پیام ­های مورد نظرتان را چگونه به بازار/کارکنان/فروشندگان خود منتقل می­ کنید. آیا برای استفاده از چنین پیغام­ هایی در هر کارزار تبلیغاتی یا تلاش برای فروشی که انجام می ­دهید آماده بوده ­اید – و اینکه از چند شیوه برای آزمون گزینه ­های مختلف USP استفاده کرده ­اید تا اینکه بتوانید بهینه­ ترین وضعیت را در بازار و ذهنیت مشتریان خود بوجود آورید؟ (انجام این کار در کنار رویکرد بازاریابی پیش دستانه به شما جایگاهی قدرتمند اعطا خواهد کرد.)

آیا قادرید از یکپارچه سازی گزاره­ی منحصربفرد فروش (USP) در تمامی فعالیت ­های خود به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

11. افزایش ارزش ادراک شده از محصولات و خدمات خود از طریق آموزش بهتر مشتریان

شیوه­ افزایش ارزش ادراک شده از محصولات و خدمات خود با توضیح ابعاد مختلف تولید و توسعه­ آنها، تخصصی که از آنها پشتیبانی می­ کند، و ویژگی­ ها و مزایای برتر آنها در رقابت (که رقیبان دیگر امکان دسترسی یا حتی شناسایی آن را ندارند) شرح دهید. به چه شیوه­ای با مشتریان خود ارتباط برقرار می­ کنید، و چگونه ارزش خود را به آنها نشان می ­دهید؟ به رویکردهای مختلفی همچون بازاریابی پیش دستانه، بازاریابی تضادها، بازاریابی انگیزشی، بازاریابی نمایش دهنده، گام زدن به سوی آینده، و بازاریابی بیان مجدد توجه داشته باشید.

آیا قادرید از افزایش ارزش ادراک شده نسبت به محصولات و خدمات خود به روش آموزش مناسب مشتریان به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

12. استفاده از روابط عمومی

نحوه­ استفاده­ خود از روابط عمومی و افزایش دسترسی به رسانه ­هایی با شکل ­های مختلف را شرح دهید – همانند مقالات آنلاین، رسانه­ های اجتماعی، بلاگرها، کتاب­ ها، روزنامه­ ها، مجلات، مجلات تجاری، گزارشگران اخبار، رویدادهایی با میزبانی مشترک، مشارکت با شخصیت­ های برجسته، و شرکت­ های مشاور در حوزه­ روابط عمومی.

آیا قادرید از روابط عمومی به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

13. ارتقای سطح مهارت نیروهای فروش

نحوه­ ارتقای سطح مهارت نیروهای فروش از طریق بهینه ­سازی فعالیت­ های انجام گرفته در هر رابطه­ ای که با مشتریان برقرار می ­کنند و استفاده از تکنیک ­های مختلف را شرح دهید – شیوه ­های فروش همدلانه، راهنمایی، مشاوره­ای، بهره­ گیری از کلام جهت شناسایی آنچه مشتریان می­ خواهند یا نمی ­خواهند، بستن فروش به شیوه نرم یا فرضی، استعاره ­ها، فروش مبتنی بر آموزش، سیستم ­های پیگیری فروش تلفنی، استفاده از تکنولوژی ­هایی جهت ارسال اتوماتیک تصویر، صدا، مقالات، گزارشات و اینفوگرافیک ­ها به منظور ارتباطی عمیق­ تر و قدرتمند­تر.

آیا قادرید از تقویت سطح مهارت نیروهای فروش به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی­ تر کنید؟

 

14. کنترل و هدایت مشتریان

نحوه­ کنترل و هدایت مشتریان، حتی پیش از ارتباط با آنها و از طریق استفاده از استراتژی­ هایی همچون هدف­ گذاری مخاطبان مناسب، بهره ­گیری از فرم­ های ارزشیابی و پرسشنامه ­های آنلاین و آفلاین، انتقال گزاره­ی مناسب، بیان هزینه ­ها و منافع، فرآیندهای تماس تلفنی دو مرحله ­ای پس از فیلتر کردن حجم بزرگی از افراد نامناسب و شناسایی مشتریان بالقوه جهت تماس در مرحله­ بعدی، نمودارها و چارت­ های مختلف برای نمایش ابعاد مختلف و تأثیرات محصولات و خدمات موجود در کاربردهای متفاوت را شرح دهید.

آیا قادرید از کنترل و هدایت مشتریان به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

15. ارائه­ پیشنهادات مقاومت ناپذیر

نحوه­ ارائه­ پیشنهادات مقاومت ناپذیر خود با استفاده از معکوس کردن ریسک یا شیوه­ های بهتر از آن، مشوق­ ها و جوایز، تضمین عملکرد، تضمین ارزش، تضمین حفظ منابع و سرمایه­ های انسانی، و تضمین مزایای رقابتی را شرح دهید.

آیا قادرید از ارائه­ پیشنهادات مقاومت ناپذیر به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

16. ارتباط مستمر با مشتریان کنونی و غیرفعال جهت دستیابی به ارجاعات بیشتر

نحوه­ ارتباط مستمر با مشتریان کنونی و غیرفعال جهت دستیابی به ارجاعات بیشتر از طریق تجربیات VIP، پیگیری­ های مبتنی بر اعتبار، جبران غیرملموس و ملموس، روش­ های مختلف هدایت کسب و کار یا وضعیت مشتری، تعامل با طیف وسیع ­تری از افراد، ارتباطات تحریک کننده و معرفی ارزش محصول یا خدمات را شرح دهید.

آیا قادرید از ارتباط مستمر با مشتریان کنونی و غیرفعال جهت دستیابی به ارجاعات بیشتر به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

17. ارائه­ خدمات بالاتر از حد انتظار

نحوه­ ارائه­ خدمات بالاتر از حد انتظار از طریق بسط هنجارهای عملیاتی تا سطوح معنادار، افزودن مشوق­ های تکمیلی به محصولات یا خدمات، پشتیبانی سریع ­تر و بهتر، حل مشکلات به شیوه­ای مناسب ­تر، و یا بهره ­گیری از پایگاه دانش مشتری آنلاین و غیرقابل مقایسه را شرح دهید.

آیا قادرید از ارائه خدمات بالاتر از حد انتظار به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش­ بینی­ تر کنید؟

 

18. آموزش به مشتریان از طریق ارائه­ دلایل منطقی منفعت بردن از محصولات و خدمات شما

نحوه­ آموزش به مشتریان از طریق ارائه­ دلایل منطقی منفعت بردن آنها از محصولات و خدمات، و با کمک رویکرد «منافع» در مقابل «ویژگی­ ها» را شرح دهید. در این راستا نباید صرفاً به آنها درباره­ گجت­ ها، تکنولوژی ­ها و محصولات جدید بگویید – بلکه بهتر است توضیح دهید این گجت­ ها، تکنولوژی­ ها و محصولات چه کارکردی برای آنها در پی خواهد داشت. در این راستا رجوع کنید به مقاله «واقعیت در تبلیغات، یا زندگی من در تبلیغات». تمامی این موارد محور تعاملات انجام شده با مشتریان بوده و موجب برتری هرچه بیشتر شما خواهد شد.

آیا قادرید از آموزش مشتریان خود با ارائه­ دلایل منطقی نفع بردن از محصولات و خدمات شما، به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی­ تر کنید؟

 

افزایش ارزش میانگین هر مبادله

 

1. آموزش تکنیک­ های پیشرفته بیش فروشی یا فروش جانبی به تیم­ های خود

نحوه­ آموزش تکنیک ­های پیشرفته­ بیش فروشی یا فروش جانبی به تیم ­های خود را شرح دهید: برخی از این تکنیک­ ها عبارتند از گوش کردن، فروش هدایتی، ایجاد اعتماد، جذابیت، استراتژی کلامی، طبیعی جلوه دادن روش­ های فروش، و دانش رقابتی بیشتر نسبت به مشتریان، که در نهایت توان فروش شما را افزایش می ­دهند. همچنین از اطلاعات ارائه شده در سایت آمازون جهت بازاریابی استفاده کنید و با مطالعه نظرات افراد درباره­ محصولاتی که مشابه با محصولات شما هستند بینشی مناسب نسبت به الگوهای زبانی موجود بدست آورده و از آن برای درک نیازهای واقعی و پیش دستانه، پیش از برقرای تماس به آنها استفاده کنید.

آیا قادرید از آموزش تیم ­های فروش به کمک تکنیک ­های بیش فروشی یا فروش جانبی به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

2. استفاده از روش­ های مختلف ارتقای فروش در فروشگاه

نحوه­ استفاده از روش ­های مختلف ارتقای فروش در فروشگاه همانند ارائه­ محصولات اضافه، بیش­ فروشی، محصولات و خدمات مکمل در همان نقطه ­ای که مشتریان اغلب درباره خریدهای خود فکر می ­کنند و ممکن است به خرید محصولات و خدمات شما راغب شوند را شرح دهید. در این راستا به بخش ارائه­ پیشنهادات مقاومت ناپذیر مراجعه کنید.

آیا قادرید از روش ­های مختلف ارتقای فروش در فروشگاه به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

3. در کنار هم قرار دادن محصولات و خدمات مکمل

نحوه­ در کنار هم قرار دادن محصولات و خدمات مکمل با استفاده از خلاقیت و هدایت مشتری در جهت تقویت تجربیات استفاده از محصولات، آزمایش «پکیج­ های» مختلفی که پیشتر به او ارائه نشده، و یا سرمایه­ گذاری بر روی محصولات و خدمات رقابتی را شرح دهید.

آیا قادرید از در کنار هم قرار دادن محصولات و خدمات مکمل به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

4. افزایش قیمت و حاشیه سود

نحوه­ افزایش قیمت با استفاده از جایگاه ­یابی برتر خود در بازار، شیوه ­های تقویت ادراک مصرف کنندگان نهایی نسبت به ارزش محصولات شما، و شناسایی حوزه­ هایی که ممکن است به دلیل تمرکزی که بر حجم درآمد داشته و نسبت به هزینه­ ارائه­ خدمات یا محصولات غفلت داشته ­اید را شرح دهید. بدین ترتیب می ­توانید قیمت ­گذاری را براساس ارزش ادراک شده از سوی مشتری و نیازهای او به انجام برسانید.

آیا قادرید از افزایش قیمت و حاشیه­ سود به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

5. تغییر مشخصات محصولات یا خدمات به منظور سازگاری بیشتر با بازار

نحوه­ تغییر مشخصات محصولات یا خدمات به منظور سازگاری بیشتر با بازار با استفاده از شیوه ­های مختلفی همچون بازاریابی طناب مخملین، بازاریابی دستکش سفید، بازاریابی تمایز نخبگان، بازاریابی پلاتینی، و بازاریابی متخصصین و به منظور خلق شخصیتی ویژه در بازار را شرح دهید. متخصص بازار بودن، یعنی تبدیل شدن به فردی صاحب صلاحیت که می ­تواند تعریف چگونگی بازارهای آتی به شیوه­ای معتبر را انجام دهد.

آیا قادرید از تغییر مشخصات محصولات یا خدمات به منظور سازگاری بیشتر با بازار به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

6. پیشنهاد واحدهای بزرگتری از محصولات برای خرید

شیوه پیشنهاد واحدهای بزرگتری از محصولات برای خرید با استفاده از روش ­هایی همچون ارائه­ عضویت، استراتژی «خرید تجمیعی»، استراتژی صدور صورتحساب اتوماتیک، استراتژی پشتیبانی و محافظت ویژه، و همچنین تخفیف براساس میزان خرید را شرح دهید.

آیا قادرید از پیشنهاد واحدهای بزرگتری از محصولات برای خرید به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

افزایش تناوب معاملات

 

1. توسعه­ محصول به شکلی که مجدداً بتوان به مشتریان رجوع کرد

نحوه­ استفاده از روش توسعه­ محصول به شکلی که مجدداً بتوان به مشتریان رجوع کرد را تعریف کنید. این کار با بهره ­گیری از محصولات پیشرفته برای سرعت دادن به چرخه­ خرید، ارائه­ اولویت دسترسی به محصولات یا خدمات برتر، و بدین ترتیب افزایش ارزش طول عمر مشتریان حاصل می­شود.

آیا قادرید از توسعه­ محصول به شکلی که مجدداً بتوان به مشتریان رجوع کرد به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی­ تر کنید؟

 

2. ارتباط فردی با مشتریان

نحوه­ ارتباط فردی با مشتریان بصورت متناوب و از طریق ابزاری همچون تلفن، ایمیل، رسانه ­های اجتماعی، نامه، متن، اسکایپ و غیره را که به منظور ایجاد روابط عمیق، مورد اعتماد و انسانی مورد استفاده قرار می ­گیرد شرح دهید. همچنین بگویید چگونه از گروه ­های ویژه­ بحث همانند لینکدین، اتاق­ ها یا کلوب ­ها مطالعه، مصاحبه با رهبران اصلی صنعت، گروه ­های خبرگان، و سمپوزیوم ­های آفلاین به منظور دستیابی به روابط مثبت بهره می ­گیرید.

آیا قادرید از ارتباطات فردی با مشتریان به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

3. بکارگیری محصولات دیگران در لیست خود

چگونگی بکارگیری محصولات دیگران در لیست خود با ارائه­ این محصولات بصورت مکمل، رقابتی، مرتبط یا جایگزین در این لیست را شرح دهید. این محصولات پیشنهادی سبب می­شود مشتریان شما هیچگاه این حس را نداشته باشند که چیزی را فراموش کرده یا محصول یا خدمات جدیدی برای ارائه ندارید.

آیا قادرید از بکارگیری محصولات دیگران در لیست خود به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

4. برگزاری رویدادهای ویژه

نحوهبرگزاری رویدادهای ویژه با استفاده از فروش از طریق درب ­های بسته، پیش ارائه­ محصولات به صورت محدود، رویدادهای VIP هایی با اولویت بالا، دسترسی پیشرفته، ارائه­ محدود و تجربیات محدود نخبگان به منظور افزایش تناوب تراکنش ­ها و تعاملات را شرح دهید.

آیا قادرید از روش برگزاری رویدادهای ویژه به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­ توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

5. چارچوب بندی مجدد یا برنامه­ریزی مشتریان

چگونگی چارچوب بندی مجدد یا برنامه ­ریزی مشتریان خود از طریق تعیین معیارهای خرید، یعنی نتایج ارائه­ شده از طریق محصولات یا خدمات به آنها را شرح دهید. چگونه می ­توانید به نمایش و اثبات ابعاد مختلف تولیدات خود، آموزش مشتریان نسبت به ارزش آنها و کاهش ریسک ­های مرتبط بپردازید؟

آیا قادرید از چارچوب بندی اولیه و برنامه­ ریزی مشتریان به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ 

 

6. کشش قیمتی با توجه به تناوب و ترکیب محصولات

چگونگی استفاده از کشش قیمتی با توجه به تناوب و ترکیب محصولات خود در بسته ­بندی­ هایی با قیمت بالا یا فروش سریع، و یا قیمت پایین یا فروش کند را شرح دهید – یعنی استفاده از مشوق­ های قیمتی برای افزایش تناوب فروش، مصرف و تبدیل آیتم ­های فروش نرفته به نقدینگی.

آیا قادرید از کشش قیمتی با توجه به تناوب و ترکیب محصولات به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می­توانید برنامه­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش بینی­ تر کنید؟

 

سه راه فوق ­العاده برای رشد کسب و کار

 

1. نفوذ به بازار جدید یا کانال­ های توزیع جدید در هر سال

آیا قادرید از نفوذ به بازار جدید یا کانال ­های توزیع جدید در هر سال، به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می­ توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش ­بینی­ تر کنید؟

 

2. ارائه دستکم یک محصول یا خدمات جدید در هر سال

آیا قادرید از ارائه­ دستکم یه محصول یا خدمات جدید در هر سال به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه ­تر و قابل پیش ­بینی ­تر کنید؟

 

3. دستیابی به ویژگی­ های رقابتی یا مکملی همچون دارایی ­ها/ خریداران/ مالکیت معنوی بصورت سالانه با دریافت منافع خالص مبتنی بر عملکرد

آیا قادرید از این استراتژی به شیوه­ای پایدار و قابل اطمینان استفاده کنید؟ اگر اینطور نیست، چگونه و چه زمانی می ­توانید شروع به استفاده از این استراتژی در کسب و کار خود کنید؟ و اگر اینطور است، چگونه می ­توانید برنامه ­ریزی و اجرای این استراتژی را بهبود ببخشید تا نتایج خود را قابل توجه­ تر و قابل پیش­ بینی ­تر کنید؟

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5